Informace o třídě

Vedouci kuchařka

Rituály
  • Ranní pozdravení

"Dobré ráno, dobrý den, na sebe se usmějem.

Máme se tu všichni rádi, protože jsme kamarádi!"

• Uklízení hraček

"Uklízíme, uklízíme hračky pěkně do polic,

na stole a na koberci nezbyde už vůbec nic.

Potom ještě zastrčíme ke stolečku židličky,

můžeme si zatleskati, jsme šikovné dětičky."

• Slušné chování

Máme se rádi a jsme kamarádi. Proto se k sobě chováme hezky, pomáháme si, neubližujeme si, používáme kouzelná slovíčka "prosím", "děkuji", "promiň", "dobrý den" a "na shledanou".

• Čtení pohádky před odpočinkem

Paní učitelky pro nás vybírají zajímavé a hezké knížky, které nám každý den pomohou s usínáním po obědě.

• Oslavy narozenin (a svátků)

Každému oslavenci společně popřejeme písničkou.

• Rozloučení

Každý den se s paní učitelkou loučíme podáním ruky a slovíčkem "na shledanou".

O třídě Rybiček

Jsme třída nejmenších dětí, proto je naším primárním cílem dětem pomoci s odloučením od rodičů a s adaptací na dětský kolektiv. Učíme se pravidelnému dennímu režimu, dodržování společně dohodnutých pravidel a vzájemnému respektu. Víme, že každé dítě je jedinečné, proto máme ke každému individuální přístup.

Během našich dní společně cvičíme, zpíváme, tancujeme, učíme se básničky a říkadla, povídáme si, kreslíme a malujeme, čteme si pohádky, rozvíjíme komunikační dovednosti, myšlení a fanztazii, chodíme na čerstvý vzduch téměř za každého počasí, pozorujeme a staráme se o želvičky Žofku a Bertíka.

Vytváříme pohodovou a klidnou atmosféru, u dětí rozvíjíme samostatnost. Děti si samy připravují prostírání, přináší a odnáší si talíře a hrnečky, nalévají si pití, když mají během dne žízeň.

Při dodržování denního režimu nám pomáhají každodenní rituály - uklízení za doprovodu uklízecí písničky, společné pozdravení básničkou, příprava prostírání na oběd, čtení pohádky před spaním, rozloučení podáním ruky a další.

Chováme se k sobě slušně, zdravíme se, prosíme a děkujeme, umíme se omluvit.