Veverkova 1495
skolka.kamarad.hk@gmail.com
Veverkova
Hrubínova
!! Z technických důvodů není funkční pevná linka ve školce na Veverkově ulici.

Motto třídy

Informace o naší třídě

Počet dětí: 24 (11dívek a 13 chlapců)

Věková skupina: 3-4 roků

Rituály

Ranní komunitní kruh - velké kolo uděláme - svolání dětí do kruhu - přivítáme se a povíme si, co budeme dělat

Oslava narozenin a svátků

Před odpočinkem - četba pohádky

Pohlazení na lehátku - zklidnění

Péče o křepelky

Starají se o nás

Háková Petra

Pešková Eva

Kuchařka

Rezková Monika

Učitelka

Specifické zaměření třídy

Pomáháme dětem zvládnout odloučení od rodiny, připravit jim dostatek podnětů k zabavení i učení nenásilnou formou.

V průběhu všech činností spontánních i řízených se snažíme vést děti ke vztahu k přírodě, druhým lidem i k sobě samým. Pěstujeme v nich soubor vědomostí a návyků, jež jsou podstatné pro soužití člověka s přírodou a pro její ochranu.

S tím souvisí i zaměření na různé fyzikální pokusy a zapojení do soutěže Pohár vědy.

Vedeme děti k dobrým vztahům k ostatním, aby si dokázaly pomáhat, půjčovat hračku, chovat se kamarádsky a tím přispívat k pocitu důvěry a celkové pohodě ve třídě.

Podporujeme děti ve snaze pozorovat, objevovat a získané zkušenosti uplatňovat v dalším učení.

Respektujeme individualitu každého dítěte.

Vedeme děti k dobrým vztahům k ostatním, aby si dokázaly pomáhat, půjčovat hračku, chovat se kamarádsky, a tím

přispívat k pocitudůvěry a celkové pohodě ve třídě.

Stolování

Při svačinkách i obědech se děti seznamují s pestrou stravou. Denně dostávají čerstvé ovoce a zeleninu.

Svačinku si samy donesou ke stolečku, nápoje roznáší p. učitelka. Po jídle samy odnáší nádobí.

Polévku dětem rozdá p. kuchařka, druhé jídlo roznesou p. učitelky.

Děti se učí správně držet lžíci a samostatně jíst.

Po obědě děti samy odnášejí nádobí.

Sebeobsluha

Děti se postupně učí být samostatné při sebeobsluze: oblékat se a správně si připravit a obout boty (bačkorky).

Paní učitelky dětem s oblékáním pomáhají a boty zavazují.

Děti se postupně učí svlečené oblečení obrátit, složit adát na své místo.