Dnešní menu
dalamánek, pom.pórková s mrkví, bílá káva, ovoce
pol.dýňový krém se zakysanou smetanou
čočka s tofu, zeleninový salát, čaj
rohlík, džemové máslo, granko, ovoce

UdržSe aneb zdravé ptáče dál doskáče.

PROČ UDRŽSE?
„Vy na workshopu strávíte pár hodin. Ale dětem tím změníte celý život.“
Nutíme děti čistit si zuby, aby neměly kazy. Tak proč zanedbáváme preventivní péči o zbytek jejich těla?
Přijďte se na naše zážitkové workshopy naučit, jak na kvalitní, aktivní a zábavný pohyb dětí, který pomáhá předcházet zdravotním komplikacím a pohybovým vadám. Ať už jste rodič, nebo pedagog.
Protože za rok už může být pozdě. A děti vám za to jednou poděkují.

www.udrzse.cz

Zelená škola

Projekt Zelená škola posiluje ekologické cítění dětí a pomáhá školám s ekologickou likvidací vysloužilého elektra.

V roce 2011 vznikl bezplatný projekt Zelená škola, do něhož se mohou zapojit všechny školy a školky napříč Českou republikou a který si klade za cíl posilovat ekologické cítění dětí různého věku. Školy zapojené do projektu obdrží k užívání nerezový sběrný box, do kterého mohou nejen děti, ale i zaměstnanci školy vkládat drobnější vysloužilá elektrozařízení.

Součástí projektu je také vzdělávací program Odpad není k zahození, který je nově k dispozici nejen Zeleným školám, ale všem zájemcům. Pro Zelené školy REMA pořádá i zábavně-vzdělávací aktivity a soutěže ve sběru vysloužilých elektrozařízení Ekoedu.

Rodičovská školička

Hry našich maminek

Dnešní děti už nejspíš neznají hry, které venku hrávali jejich rodiče. Některé z nich by jim možná dokonce připadaly trochu zvláštní. Všechny byly ale hodně populární a vzpomíná se na ně dodnes. Pamatujete si hry, které jste hráli jako malí venku? Některé z nich už dnešní děti nejspíš neznají a dávají přednost jiným, hlavně s využitím moderních technologií.

Hry našich maminek

Semínkovna

Iniciativa Semínkovna vznikla v ČR v roce 2015 na podporu svobodného sdílení osiva, domácího semenaření a přírodního zahradničení. V České republice ji založila Klára Hrdá, která se inspirovala francouzskými Les Grainotheques a americkými Seed Libraries.
Semínkovna
je místem, kde můžete svobodně sdílet a vyměňovat přebytky semínek z domácího semenaření z vašich zahrádek. Semínka  musí být výhradně nemořená a  z chemicky neošetřovaných rostlin.

Navštívila nás zahraniční návštěva a zakladatelka Semínkovny v ČR paní Klára Hrdá.

Více informací: Semínkovna

Se Sokolem do života

"Se Sokolem do života aneb Svět nekonční za vrátky cvičíme se zvířátky."

Cvičí celá naše mateřská škola s chutí a pro radost. Pomocí pohybových dovedností a rozvíjení poznání objevujeme svět.

Dne 3.11. 2023 se mateřská škola Hrubínova zúčastnila sportovního workshopu s názvem "Cesta kolem světa" v tělovýchovné jednotě Sokol Pražské předměstí Hradec Králové.

Projekt pro nejmenší děti, který je realizován v mateřských školách, v sokolských jednotách a v dalších volnočasových zařízeních. Projekt rozvíjí pohybovou gramotnost a učí lásce nejen k pohybu. Od začátku projektu v roce 2015 rychle získal uznání odborné veřejnosti a pedagogů, ale především učitelek v mateřských šklách a cvičitelů. Počet cvičících dětí i zapojených subjektů tak rok od roku významně roste.

Projekt Se sokolem do života se zaměřuje na nejmladší generaci - na předškoláky. U této věkové kategorie je důležité, aby si děti osvojily základy pohybových dovedností a mohly je později rozvíjet a zdokonalovat. Rozvoj pohybové gramotnosti patří mezi tyto základní pilíře stejně jako rozvoj řeči, myšlení či poznání.

Nejen pohyb, ale hlavně zábava

Reflexáci

Jsme Reflexáci
a jsme vidět!
S námi jsi v bezpečí. Za každého počasí, ve dne, v noci, na kole i pěšky.

Jsme Reflexáci – reflexní samolepky, které ti můžou zachránit život.

www.reflexaci.cz

Roční zahrada

Vytváření nejen pozitivních postojů k životnímu prostředí, k úctě k životu ve všech jeho formách, znalost a péče o prostředí kolem nás, ale i pochopení vzájemné provázanosti sociální, ekonomické a kulturní oblastí, které vede k pochopení zákonitostí, které tato vzájemná vazba vytváří.

Roční plán - roční zahrada

Zvýšení kvality výuky na MŠ Veverkova

Malá technická univerzita

Zábavný a vzdělávací program Malá technická univerzita určený pro děti od 4 let - o technickém světě kolem nás názorně a jednoduše.

Certifikát - Malá technická univerzita

Pohár vědy

Pohár vědy je mezinárodní soutěž, která nabízí žákům všech věkových kategorií skupinové badatelské, experimentální a komunikační aktivity související s řešením teoretických i praktických problémů z různých oborů fyziky, chemie, matematiky, techniky či biologie a ekologie a podporuje kreativitu a technické, manuální a ICT dovednosti.

Soutěž je určena pro všechny žáky od mateřských až po střední školy a je rozdělena do čtyř kategorií:

Mezi-námi

Logo - VETSI FONT.png Když se potkávají generace, dějí se zázraky!

V Mezi námi, o.p.s. podporujeme setkávání lidí všech generací. Přejeme si, aby si rozuměli ti nejstarší s těmi nejmladšími. Aby společně objevovali, jak krásné a obohacující jsou jejich světy, když se navzájem propojí.

Obecně prospěšná společnost Mezi námi šíří myšlenku mezigeneračního setkávání. Do našich projektů se má možnost zapojit zástupce jakékoliv generace, kterého naše aktivity osloví  a má chuť se přidat. Jsme připraveni jasně a rychle předat informace a zapojit ho do projektů. Vážíme si každého, kdo se k nám připojí a komu není propojování generací lhostejné.

Našemu týmu se společně podařilo dosáhnout ve spolupráci s pedagogy, aktivizačními pracovníky a dalšími podporovateli  propracovaný systém mezigeneračních setkávání v hlavních pěti programech.

NAŠE POSLÁNÍ:

Podporujeme pravidelné, plánované propojování generace seniorů, dětí a lidí v produktivním věku, na základě jejich vnitřní motivace, v místní komunitě s cílem objevování, poznávání, obohacování a vzájemné úcty.